Kilka słów o mnie

Chciałoby się powiedzieć kilka słów “zbawienia”, ale tym razem to tylko kilka słów o mnie.

Mam na imię Małgorzata i jestem Mamą 4-ki dzieci, od 2008 roku mieszkam w Glasgow (Szkocja), a znajomi nazywali…i czasem nazywają mnie Marudą. Żeby było jasne, nikt mnie nie nazywa Małgorzatą (Gosia jest ok!).

Chciałabym jednak, aby to trzecie >>>M<<< było opcjonalne w zależności od potrzeby/dnia/nastroju pomiędzy Marzycielką, Miłością, Motywacją, a nie, że tylko Maruda 😀

Mój portret
Gosia – Mama 4-ki dzieci

Trochę konkretniej?

W 2016 roku ukończyłam Glasgow Caledonian University z tytułem 2nd Upper Honours Degree in Psychology. Co oznacza mniej więcej, że z zawodu wyuczonego jestem psychologiem. Natomiast z praktykowanego…fotografem i edytorem graficznym, ale lubię siebie nazywać – Artystką, a co.

Postanowiłam zmienić coś w swoim życiu i urozmaicić je o nowe wyzwania. Jako, że jestem już od kilku lat w swoich trzydziestkach (i szczerze mówiąc wierzyć mi się w to nie chce), uznałam, że czas zamiast się cofać i ubiegać radośnie on, raczej jednak mija mnie biegnąc na łeb, na szyję, na oślep! Dlatego też postanowiłam zacząć dzielić się swoimi myślami i pisać bloga i może też skubnąć trochę miejsca na You Tube. Tak trochę dla siebie, tak trochę dla innych. Zobaczymy jak to wyjdzie 🙂

Potrzebuje tego dla odskoczni od moich codziennych obowiązków i po to, aby dać ujście poplątanym myślom. O zapisane lub nagrane nie trzeba się martwić, że przejdą w zapomnienie.

O czym ten blog?

Chciałabym skupić się na różnicach kulturowych pomiędzy Polską, a Szkocją. W Polsce mieszkałam przez prawie 21 lat, a w Szkocji już jestem 14sty rok. Uważam, że na tym etapie mogę sobie pozwolić na pewne spostrzeżenia.

Zainspirowało mnie do tego pomysłu kilku YouTuberów. Jest wiele aspektów życia, które znacznie różnią się pomiędzy krajami w kulturze, tradycjach oraz życiu codziennym i uznałam, że jest to bardzo fascynujące. Pomyślałam, że skoro mnie to zaciekawiło to może inni też znajdą w moich opowieściach element wiedzy i ciekawostki.

W Dolinie Muminków.

Nie zdziwcie się też, jak tu i ówdzie przewijał się będzie element Muminków. Jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że jest to moja ukochana bajka z dzieciństwa i pozwoliłam sobie na jej obecność w moim dorosłym życiu. To taka powiedzmy sobie – ciekawostka na mój temat.

W wolnej chwili możecie sobie posłuchać jak czytam książki o Muminkach:

Jeśli zastanawiasz się dlaczego zdecydowałam się na nagrywanie audiobooków, to zapraszam Cię do mojego bloga, w którym poruszam ten temat: https://trzyrazym.com/dlaczego-nagrywam-audiobooki-dla-swoich-dzieci/ .

Jest mi bardzo miło Cię gościć. Mam nadzieję, że zostaniesz na dłużej.